Przedsezonowe spotkanie plantatorów borówki w Instytucie Ogrodnictwa -PIB. Zapowiedź nowości • Ceny malin w skupach. Brakuje klasy ekstra • Skup truskawek jeszcze trwa, ale to końcówka. Aktualne ceny
24 czerwca podczas przedsezonowego spotkania członków Stowarzyszenia Polskich Plantatorów Borówki profesor dr hab. Stanisław Pluta z Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach prezentował najnowsze osiągnięcia w hodowli odmian borówki.
Skup malin w województwie Lubelskim ruszył tydzień temu z cenami wyjściowymi na poziomie ok.8 zł/kg. Obecnie ceny wzrosły ale skupy maja problem z kupieniem malin odpowiedniej klasy.
Mączniak rzekomy cebuli powodowany jest przez Perenospora destructor, który należy do lęgniowców (Oomycetes). Choroba ta w sprzyjających warunkach meteorologicznych dla jej rozwoju, tj. wilgotne nocne z temperaturą 10-12°C oraz stałe, kilkugodzinne zwilżenie liści w nocy i w ciągu dnia, przyczynia się do szybkiego niszczenia powierzchni asymilacyjnej roślin.
Powyższa wiadomość została wysyłana na adres email podany podczas zamawiania newslettera. Jeżeli nie życzą sobie Państwo otrzymywać takich wiadomości, prosimy kliknąć tutaj.