Centra miast już nie tak atrakcyjne. Chcemy nad morze
Dlaczego mieszkamy tam, gdzie mieszkamy? A gdzie chcielibyśmy żyć, gdybyśmy mieli nieograniczone możliwości finansowe? Preferencje Polaków, ich wybory i powody tych wyborów analizuje portal Nieruchomosci-online.pl we współpracy z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów (IRMiR).
Okazuje się, że gotowość do przeprowadzek do innych miast czy krajów najczęściej wiąże się z zatrudnieniem. Z badania portalu wynika, że do obecnej pracy jest przywiązanych 31 proc. osób.
Gdybyśmy mieli nieograniczone możliwości finansowe, najchętniej zamieszkalibyśmy w spokojnej dzielnicy dużego miasta, na wsi lub nad morzem. Tylko 8 proc. wybrałoby centrum dużego miasta. Nad morze wyprowadziłby się co dziesiąty Polak, gdyby tylko mógł.