Start-up Challenge

Szukamy innowacyjnych pomysłów i wdrożeń w kategorii HEALTH & BIOTECHNOLOGY. Kończy się nabór do konkursu EEC Startup Challenge

Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać swoje projekty do EEC Startup Challenge – organizowanego w ramach Europejskiego Kongresu GospodarczegoKonkurs po raz kolejny połączy twórców innowacyjnych pomysłów z tymi, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania.

Już w kwietniu twórcy oraz liderzy najciekawszych startupów staną na kongresowej scenie i zaprezentują się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. Nie przegap tej okazji i zgłoś swój startup – dla wielu firm udział w konkursie okazał się kamieniem milowym w rozwoju.

Jedna z pięciu kategorii konkursowych to: HEALTH & BIOTECHNOLOGY – czekamy na startupy, które proponują innowacyjne produkty, rozwiązania, usługi w dziedzinie medycyny, zdrowia, technologii medycznych, farmacji czy biotechnologii.

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU

Kto wygrywa?

Od pierwszej edycji konkursu w 2016 roku, zgłoszono już ponad tysiąc projektów, a szansę na rozwój i nagrody dostało ponad 50 startupów. W kategorii HEALTH & BIOTECHNOLOGY w ostatnich latach laureaci stworzyli np. europejską sieć medyczną ➜ Doctore.One (wirtualna przychodnia), w której lekarze oferują nowy model stałej opieki nad pacjentami w prostym abonamencie (nagrodą główna w 2022 r.).

Rok później, w 2023 r. jury doceniło startup ➜ Diagendo za innowacyjny wyrób medyczny EndoRNA umożliwiający skuteczną (czułość - 94,12 proc., specyficzność diagnostyczna – 89,3 proc.) metodę diagnostyki endometriozy przy użyciu techniki qRT-PCR, która po pandemii koronawirusa stała się szeroko dostępna w kraju.

W 2024 roku nagrodzony został startup ➜ Vivid Mind. Jego misją jest wczesne wykrycie demencji przy użyciu sztucznej inteligencji i technologii obiektów dźwiękowych. Firma pracuje nad aplikacją Memeo Health do opieki nad osobami chorymi na Alzheimera i zmagającymi się z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Kto zachwyci jurorów w tym roku? Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego.

Startup Challenge

Na łączeniu wielkiego biznesu ze startupami zyskują obie strony

W każdej z kategorii konkursowych EEC Startup Challenge ogłosimy troje finalistów, a podczas finałowej gali 24 kwietnia poznamy laureatów. 

Podobnie jak w zeszłym roku, przyznamy także nagrodę internautów, w ramach której zwycięski startup zostanie wyłoniony drogą głosowania w sieci.

– Od samego początku misją EEC Startup Challenge jest wspieranie innowacyjnych i kreatywnych pomysłów na biznes, a także umożliwianie im dialogu z obecnymi na Europejskim Kongresie Gospodarczym zarządami największymi firm, który często przeradza się w realną współpracę. To sytuacja win-win dla obu stron: młodzi przedsiębiorcy szukają doświadczenia i kapitału, a dużym graczom na rynku zależy z kolei na nowinkach technologicznych i świeżym spojrzeniu. Warto więc spróbować swych sił w EEC Startup Challenge, tym bardziej, że dla wielu firm konkurs okazał kamieniem milowym w rozwoju – przekonuje Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Nie czekaj na ostatni moment i już dziś zgłoś swój pomysł w konkursie EEC Startup Challenge. To może być przepustka do Twojego kolejnego sukcesu! Udział w konkursie jest bezpłatny.

Partnerem konkursu został Program InCredibles Sebastiana Kulczyka, czyli zainicjowany w 2017 r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Co to oznacza? Jeden ze startupów biorących udział w EEC Startup Challenge zostanie finalistą InCredibles.

Startup Challenge

Pozostałe kategorie konkursowe EEC Startup Challenge:

MODERN ECONOMY
przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja

ENVIRONMENT
ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

BUSINESS PROCESSES

zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

CLIENT & LIFESTYLE
handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

Start-up Challenge
Startup Challenge

We're social. Follow us!

Facebook  Twitter  Instagram